Pohyb nemusí být sport 4

Lekce 7 | 6 komentářů

Mgr. Bc. Martina Lorencová

VŠTJ Medicína

qVideo se nezobrazuje

Video na této stránce je k dispozici pouze registrovaným uživatelům. Pro zobrazení videa se, prosím, přihlašte. Vložte svou emailovou adresu do políčka dole a odešlete kliknutím na tlačítko “Přihlásit se”. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, klikněte sem. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.


qVideo se nezobrazuje

Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož ještě není připravené. Počkejte, prosím, na emailovou zprávu, ve které Vás ke sledování videa pozveme. Děkujeme za trpělivost.

qVideo se nezobrazuje - chybná adresa

Vaši emailovou adresu jsme v databázi registrovaných uživatelů nenašli. Možná došlo k překlepu nebo jste zadali nesprávnou adresu. Zkuste to prosím znovu. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, klikněte sem. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.


qVideo se nezobrazuje

Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož je k dispozici pouze registrovaným uživatelům. Vaše registrace ještě není dokončena. Klikněte prosím na odkaz, který jsme Vám poslali emailem.

Další množství praktických rad dostanete v novém videu paní magistry Lorencové. Pokud s pohybem začínáte, počítejte s tím, že si Vaše tělo musí začít na pohyb zvykat. To mohou samozřejmě provázet menší bolesti a únava, kterým ovšem můžete předejít. Hlavní zásady cvičení lze shrnout do zkratky FITT, což znamená frekvence, intenzita, trvání a typ pohybové aktivity. Všemi se bude paní magistra zabývat ve videu.

r

K zapamatování

Pro hodnocení svého úsilí můžete použít tzv. Borgovu škálu. To je stupnice od 6 do 20, na které hodnotíte své vnímané úsilí během zátěže. Doporučuje se, abyste se drželi mezi 11 a 14. Můžete také použít test mluvení – měli byste být schopni při zátěži prohodit pár slov ale ne dlouho hovořit.

Konkrétnější reprezentaci  jednodlivých hodnot v Borgově škále vidíte dole v tabulce. Bližší informace najdete například v tomto článku: klikněte zde.

Vnímané úsilíBodové hodnoceníVnímané úsilíBodové hodnocení
žádné614
velmi, velmi lehké7těžké15
816
velmi lehké9velmi těžké17
1018
docela lehké11velmi, velmi těžké19
12maximální20
poněkud těžké13

Účinné léky na hubnutí, o kterých hovoříme v tomto programu, jsou k dispozici pouze na předpis. Předepíše Vám je například Váš obvodní lékař. Tento web je bez reklam a produktově neutrální. Konkrétní lék Vám zde nedoporučíme, tato volba je pouze na diskuzi mezi Vámi a Vaším lékařem.

Telefonické konzultace

Na titulní stránce webu jsou k dispozici termíny telefonických konzultací, ve kterých je registrovaným členům těchto webových stránek zdarma k dispozici paní doktorka Svobodová.

  Diskuzní skupina na facebooku

Využít můžete také naši diskuzní skupinu na facebooku. Je vám k dispozici na tomto odkazu.

Napište nám

Děkujeme za otázky a komentáře, které nám píšete dolů, pod články. Všechny čteme, i když bohužel ne vždy stihneme reagovat. Všechny komentáře podléhají před zobrazením na stránkách schválení moderátorem. V komentáři nepoužívejte osobní údaje. Jako jméno zvolte přezdívku nebo políčko nevyplňujte.

6 komentářů

 1. Anonym

  Krokomer mam zkusim to.

  Odpovědět
 2. Anonym

  Velmi poučné video, pohyb,pohyb a pohyb-zařadit ho, kde se dá !!

  Odpovědět
 3. Anonym

  Chuze je pro mne velmi bolestiva ale chodim pravidelne se psem pravidelne v praci.Cvicim nepravidelne.Vratim se vetsinou unavena a jiz jenom usnu.Tam je rezerva a priznam se i lenost.

  Odpovědět
 4. zhubnout a udržet

  další část pohybové aktivity byla přínosná. Můj problém je nepravidelnost. Chodím na procházky a týdenní výlety, ale délka a zátěž je různá. Už delší dobu používám chytré hodinky, které mi vedou denní, týdenní a měsíční přehled. Zde vidím nejlépe nepravidelnost pohybové aktivity. Běžně dosahuji 5 až 7 tis. kroků. Chtěl bych ale denně dělat 9 až 10 tis. kroků, což se mi trvale nedaří. Zpravidla při výletech pak mám nejen zvýšený počet kroků 15 až 20 tis., ale i patřičnou fyzickou zátěž.

  Odpovědět
 5. Anonym

  Snažím se cvičit každý den alespoň půl hodiny, k tomu chodím pěšky 3 zastávky autobusu – asi tak 2 km- na zahradu a zpátky.Plus práce na zahradě ob den. Myslím, že mám teď opravdu dost pohybu, cítím se víc ve formě a zpevněná, ale kila dolů nejdou. Je možné, že je to i věkem – je mi 63 a také , že jsem po své matce ? Celý život jsem byla váhově v normálu, ale po 60 stále nabírám. A rozhodně se nepřejídám, jím spíše málo.Také mám zdravotní problémy : žaludek, páteř a štítná žláza. Léky na hubnutí mi lékařka odmítla napsat.Eva

  Odpovědět
 6. špagetka

  moc díky, konečně mám pocit, že na to nejsem sama!!! Co já už utratila peněz za různý koktejly a rádoby odborníky. A teď jsem tady a věřím všem odborníkům. Budu ráda, když se se mnou někdo tady na fóru podělí o své dosavadní zkušenosti. Přišla jsme na jedno – hubnutí je dlouhodobý proces a je potřeba jej řešit na více frontách. Nejde jen přestat jíst a trápit se hlady.

  Odpovědět

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější komentáře

 • NNH - Jak trvale zhubnout 4:))
 • Petrpan - Jak trvale zhubnout 4vážím 120kg...je mi 57 let...při výšce 178cm...jsem veliký jako hroch...dá se říci sportující..závodně hraji stolní tenis... 2x týdně fitko kde do mrt…
 • Hanka - Jak trvale zhubnout 1Dobrý den, již jsem vyzkoušela hodně diet ale stále se vracím na svoji váhu před druhým porodem. Uplně mi to říká ,že toje jak se zde uvádí ta nejvyšš…
 • NNH - Hubnutí a výživa 4Dobrý den, děkujeme za komentář. Zmíněnou nevolnost je možné konzultovat s lékařem.
 • JANA - Hubnutí a výživa 4Dobrý den ,zjistila jsem ,že když snížím sacharidy (přestala jsem mít potřebu ) na minimum cca 2-3 dny ,tak mě začala bolet hlava . V době léta se to…
 • NNH - Jak trvale zhubnout 1Dobrý den, pro registrované máme možnost zavolat paní doktorce Svobodové. Informace o termínech a telefonní číslo najdete na hlavní stránce webu.
 • Anonym - Jak trvale zhubnout 1Dobrý den jsme tu nová a potřebuji odbornou pomoc. Vím že určitě špatně jím celé dopoledne nemusím jíst ale večer je to šílený honí mě mlsná. Držela j…
 • NNH - Hubnutí a výživa 1Dobrý den, děkujeme za zprávu. Stačí jen sledovat emaily, které budete od nás dostávat. Tam se vždy dozvíte potřebné.
 • Majka - Hubnutí a výživa 1Shlédla jsem výše uvedená videa a jsem s daným postupem nadšená.S řadou doporučených diet bojuji opakovaně,ale s jo-jo efektem bojuji pořád.Moc ráda p…
 • Anonym - Hubnutí a výživa 1Krásná a srozumitelná videa. Děkuju a těším se na další. Zuzka
 • Hanka - Jak trvale zhubnout 1Dobrý den,za svůj život jsem vyzkoušela spoustu diet a bezvýsledně.Proto po poradě s mojí p.doktorkou jsem se rozhodla zhubnou natrvalo a prosim o pom…
 • Aneta Sadílková - Hubnutí a výživa 1Dobrý den, to mě velmi těší. Ať se Vám daří. A.Sadílková
 • Anonym - Hubnutí a výživa 1Zajímavé video
 • NNH - Jak trvale zhubnout 1Opravdu skvělé! Držíme palce.
 • Anonym - Jak trvale zhubnout 1Stále pokračuji již mám za 3 měsíce 21 kg dole a nachozeno s trek.holemi 330 km. Je mě fajn a pro všechny VYDRŽTE !!!!
 • Oxi - Spusťte si kurz zdarmaDobrý den. Nemůžu zhubnout. Když začnu myslet na to a nakoupim zeleninu a pak ještě víc chci jíst a zajidam sladkym. Nevím kudy kam.lehce se říká zhub…
 • NNH - Hubnutí a výživa 5Gratulujeme, to je opravdu skvělé! Díky za zprávu, držíme palce.
 • Anonym - Hubnutí a výživa 5Za dva měsíce jsem zhubnul 18 kg. Jím jen 3x denně, naposled v 17.°° + - někdy si dám okolo 21.°° hodiny bílou ředkvičku nebo nízkotučný jogurt. Jím v…
 • J* - Pohyb nemusí být sport 5Pohyb hodnotím velmi pozitivně, pořídila jsem si pejska a ten mi velmi pomáhá, protože vyžaduje každý den procházky.
 • J* - Hubnutí a výživa 4Jídelníček si zapisuji již 11 den, musím se více zaměřit na vlákninu, protože té mám míň než bylo řečeno ve videu, ale už jsem zhubla 2,5 kg, tak si m…